Aréna harc

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
zalton

Re: Aréna harc

HozzászólásSzerző: zalton » 2013.05.16. 07:19

Úgy látom az arénával kapcsolatban van némi félreértés. A pontokat nem harci érték alapján számolja a rendszer hanem aréna pont alapján. Ha nem is teljesen mindegy mennyi az ellenfél harci értéke, de az számít igazából mennyi az aréna pontja. Ha magasabb aréna ponntal rendelkező kisebb harci értékűt győzöl le többet kapsz mint fordítva. Ez így valóban nem egészen jó át lehetne gondolni.

Más. Aréna harcban több esélye van a támadónak, mert általában eggyel többet támadhat. Jobb lenne sztem ha a rendszer ugyanannyi támadást engedne és az vesztene akinek a végén több a sebzése. Nem megszabott számban, hanem mint most ha valakinek nulla alá megy akkor a megtámadottnak lenne még egy lövése és akkor hasonlítaná össze a rendszer és utána lenne győztes.

babel.vilmos

HozzászólásSzerző: babel.vilmos » 2013.05.16. 07:55

Szia! A raktárba,hogy működik ez az aktív,inaktív rendszer? Azért kérdezem mert nálam nem működik ez a dolog.Köszi előre is a válaszodat.

astonov

HozzászólásSzerző: astonov » 2013.05.16. 11:35

Minden Játékban vannak ilyen GYP-s emberkék, de hidd el a való világ nekik szörnyű, hiszen , kissességi érzésükkel, depressziójukkal, napi szinten kell megküzdeni. Itt meg öröm nekik ha kezdőket, illetve alacsonyabb pontszámúakat alázhatnak.
wink
Ars prima regni est, posse invidiam pati.

Boowie

HozzászólásSzerző: Boowie » 2013.05.21. 05:29

Üdv.
Nem értik miért bosszankodnak a játékosok az aréna harc miatt?
Nos akkor vázolom:Hol itt az igazság?Ha én 100 hírnéven belül hívok ki v.kit és csak 8 hírnevet kapok érte mind az 5 alkalommal már napok óta,de ha kihív engem egy 200-körüli vagy több akkor lekap rólam 20 hírnevet.
Egyszerűen nem értem mi alapján számol a rendszer,lehet kisebb,vagy nagyobb szinten az illető ill. magasabb arénapontú vagy kisebb, teljesen mindegy hogy a győzelem és vesztés aránya mennyi,kivétel nélkül alig kapok hírnevet a győzelmekért,ellenben a vesztésekkel amiket zsozsó nélkül lehetetlen behozni.
Egy nap majd 100-hírnévtől szabadítanak meg én meg örülök ha 30-40-et összeszedek.
Teljesen elment a kedvem ettől az egésztől,annyit elértek a kedves fejlesztők hogy ezek után végérvényesen befejezem az arénaharcot,sőt csak jóval nagyobbakat fogok kihívni és remélem hamarosan lemegy nullára a hírnevem.
Az sem érdekel ha utána abszolúte de nem enged majd arénázni a rendszer,de több zsozsót nem fogok áldozni erre a játékra amíg ilyen igazságtalan addig nem.
Köszönet a Német fejlesztőknek ezért!!!

imbricus

HozzászólásSzerző: imbricus » 2013.05.25. 14:27

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz az arénaharc igazságtalan pontozásával kapcsolatban.
Én sem érteke egyet azzal, hogy ha engem egy jóval erősebb egy lövéssel lenulláz, azért tőlem 15 pontot levonjanak, hiszen esélytelen vagyok ellene. Ha egy nap többen támadnak engem 5 főnél, akkor esélyem nincs az aréna pontjaimat növelni!!! Ha én támadok gyengébbet, akkor azért nekem csak 3-7 pontot ad a rendszer, így sincs esélyem fejlődni. A jelenlegi rendszerrel nem az erősebb fegyverek, vagy a taktikus pontozás a nyerő, hiszen így semmi értelme a pontozásnak, vagy az erősebb fegyverek megvásárlásának. Pont fordítva kellene, hogy legyen a pontozás: ha engem támad egy jóval erősebb, akkor tőlem vonjon le a rendszer 1-2 pontot, hogy legyen esély a fejlődésre.
KÉRNÉM A FEJLESZTŐKET, ERRE TALÁLJANAK KI VALAMIT, MERT AZ EMBERNEK ELMEGY A KEDVE A JÁTÉKTÓL ÉS A KOCSIJÁNAK A FEJLESZTÉSÉTŐL!!!!!!!

Kulgar

HozzászólásSzerző: Kulgar » 2013.05.29. 11:28

Sziasztok!

Ez a levél elsősorban a moderátoroknak szól és azt hiszem nem csak a magam nevében beszélek.
Csak egy kérdésem lenne, amely nagyban befolyásolja a további játékban eltöltött időt.
Terveztek-e abban módosítást hogy a játékos listából bárkit ki lehessen hívni arénába harcolni, én eddig az arénán belül fölugró ablakból válogattam ahol hasonló statokkal rendelkezőket ad ki a rendszer és mind győztes mind vesztes csatám is volt. Az elmúlt napokban figyeltem föl arra hogy akár 500-600 stattal nagyobb játékosok dézsmálják a nehezen összegyűjtött pontjaimat, ami teljesen inkorrekt, ezt pedig úgy tudják elérni hogy a játékos listából szemezgetnek tőlük jóval gyengébb playerek után, több fórumszálat is elolvasva sajnos úgy tűnik hogy a játék erre lehetőséget ad, amit nem tartok épp jó 5letnek.
Javaslom hogy a fejlesztők állítsák be a +-100 stat pontos határt a békesség és a játékélmény megtartása érdekében.
Én sem megyek 40 éves fejel az óvodába verekedni azért mert ott tuti én leszek a győztes. Sajnos vannak ilyen emberre hasonlító gerinctelen biológiai képződmények akik a siker érdekében minden kiskaput megtalálnak hogy elrontsák egy átlag player szórakozását.
És kérlek ne írjatok olyat hogy kevesebb jutalmat kap, az engem nem vigasztal amikor egy papucssálatkára hasonlító valami lenyúl tőlem 1 lövéssel 18-22 arénapontot.

Várom válaszotokat terveztek-e ez irányba változtatást vagy ez a végeleges beállítás?

Tisztelettel
Kulgar

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2013.05.29. 17:54

Teljesen felesleges a moderátoroknak címezni a kérdést, mert ők annyit tudnak a rendszer működéséről, mint a játékosok. Személy szerint írtam ehhez a kérdéshez egy GYIK témát, abban le van írva minden. Most kipróbáltam német szerveren, teljesen aszerint működik a rendszer, úgyhogy nem értem, ti mit nem értetek.
De mondom az adatokat:
Szintem: 10
Verdám harci értéke: 1105 -- ez a két érték csak azt határozza meg, van-e esélyem a győzelemre
Arénapontjaim száma: 1151 -- ennek alapján van egy rangsorbeli helyem az arénapontok ranglistáján, és ez határozza meg, hogy mennyi pontot fogok én kapni egy győzelemért, vagy fogok veszteni egy vereséggel. Semmi más nem számít, csak ez az adat!

És ti meg pont ezt nem veszitek figyelembe, mikor reklamáltok a pontok miatt. Mindig csak azt mondjátok, hogy y szinttel kisebb-nagyobb nálam, vagy ennyivel meg annyival erősebb-gyengébb. Csak épp az arénapontoknál ezek kanyit sem számítanak.

Németen megtámadtam egy játékost, akinek 1670 arénapontja volt. Mondanom sem kell, kikaptam, egy lövéssel kinyírt, de a rendszer teljesen jól működik, mivel csak 2 arénapontot vesztettem, mivel neki 500-zal több arénapontja volt, mint nekem.
Aztán megkerestem magam az arénapontok ranglistáján, és megtámadtam egy olyan játékost, akinek ugyanannyi arénapontja volt, mint nekem. Legyőztem, és íme, a rendszer megint jól működött, mert kaptam érte 16 arénapontot, vagyis hajszál pontosan a lehetséges maximum felét.
Majd megtámadtam egy olyan játékost, akinek 1472 arénapontja volt, de a harci értékén látszott, hogy le fogom győzni. És itt is jól működött a rendszer. Mivel sokkal több pontja volt, mint nekem (300-zal), de legyőztem, ezért kaptam 27 arénapontot.

Tehát nem véletlenül lehet a ranglistában arénapontok szerint is szűrni a játékosokat, tessék erre koncentrálni, és értelmezni a rendszer működését. Talán így már érthetőbb lesz, hogy konkrét példákkal elmagyaráztam.

Ezek után megkérnék mindenkit, hogy amikor elégedetlen a kapott, illetve elvesztett arénapontokkal, legyen szíves megnyitni a ranglistát, és név szerint rákeresni a támadóra, megnézni az arénapontjai számát, összehasonlítani a sajátjával, és úgy megírni ide a reklamációt, hogy megadja a saját és a támadó arénapontjait is, meg persze mellé a csata kimenetelét, és az elvesztett arénapontok számát.
Ez nem csak abban segít, hogy ti jobban megértsétek ennek a működését, de abban is, hogy kibukjon, ha valami nem stimmel a rendszerrel. Semmi más adatot nem kérek, se szintet, se azt, hogy kinek milyen erős a verdája, csak ezt a három adatot: saját arénapontok, ellenfél arénapontjai, és az elvesztett arénapontok száma.
Előre is köszönöm!
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

QandQ

HozzászólásSzerző: QandQ » 2013.05.30. 08:33

Nekem olyan problémám lenne hogy látom sokan panaszkodnak arra hogy a kocsit rengeteg pénz felfejleszteni, ezért sokan nem is vágnak bele. Nem lehetne valami pluszt betenni amivel kedvezőbb feltételeket ad a játékosoknak pl sokkal több pénzt adna 1-1 harc vagy pl lehetne x szintenként 1-1 gépi nehéz ellenfél amiért ha levered sok pontot kapsz. Vagy más játékokhoz hasonlóan ki lehet gyűjteni egy térképet és ennek segítségével mehetsz el harcolni ahol is több hullámon keresztül támadnak téged. 1-1 hullám leverése után is kapsz pontot de pl a legvégén kapsz egy olyan jutalmat ami pl nagyon megérné ezt az egész harcot pl : sok tp/pénz/különleges autó/+ fejlesztés a harci kocsidra/stb...
myfreezoo: kármen

Mazlee

HozzászólásSzerző: Mazlee » 2013.05.30. 08:50

Ezt mondjuk klub szinten el tudnám képzelni. Egy BOSS autó amit a klub tagjainak kell leverniük.

Kulgar

HozzászólásSzerző: Kulgar » 2013.05.30. 08:51

Tisztelt Hanga!

Jelezném sem fogyatékos nem vagyok sem pedig korlátolt szellemi kapacitású!

Maga az arénába belépéskor fölugró ablak jól működik, közel azonos stat pontokkal rendelkező playereket ad melléd.
Természetesen nagyban számít hogy ki milyen stattot részesít előnyben, nem szeretnék ebbe belemenni nem sok van mindenki pakoljon kedve szerint ahogy akar, vagy ahogy jónak látja ez a része tökéletesen működik a játékba.

A probléma az alábbi, ha te úgy döntesz hogy nem fejleszted a kocsidat, vagyis nem vásárolsz rá plusz stat pontokat akkor a hasonló stat ponttal rendelkező játékosok közt győzött-elvesztett attól függ milyen stat pontal rendelkezővel állsz harcban.
Ha okosan pakolod a statokat akár 1000 stat ponttal is jó eredményeket érhetsz el és így gyűlik az aréna pontod.
Amennyiben az arénában fölugró ablakból támadsz esélyed van a győzelemre.

Egyes biológiai életformák viszont azt az utat választották hogy a játékos pontlistát megnyitva tőlük akár 500-600 stat ponttal kevesebbel rendelkezőt támadnak meg, mert erre is lehetőséget nyújt a játék, ebben az esetben esélyed nincs egy fair küzdelemre de mivel rendelkezel megfelelő mennyiségű aréna ponttal így azt % -osan veszted el, nem attól függ hogy milyen szintű vagy, csupán hogy mennyi arénapontot szedtél össze. Próbáld ki nyugodtan ezt a beállítást is a Német szerveren, hátha meglepődsz.

Mindent egybevéve egy normális játékos a napi aréna harcokban szerencsétől és tapasztalattól függően összeszed x pontot, míg a GYP -sek kinézik az 500-600 ponttal gyengébb de átlagnál több arénaponttal rendelkezőket és egyszerűen leszüretelik.
Na ez az 1 ami itt sok játékosnak nagyon nem tetszik.

Én kérlek ne mond hogy hiába írok ezzel kapcsolatosan az adminoknak, jó pár admin ismerősöm van más játékokban.
Az adminokat az üzemeltető fogadta föl, kisebb nagyobb ellenszolgáltatásért hogy a játékot felügyeljék, az admin nyugodtan jelezheti az ez irányú problémákat. Hiszen ez is egy kereskedelmi szolgáltatás, minél több játékos játszik annál több pénzt hogy az üzemeltetőnek.
Ha fölmerül egy probléma amely rontja a játékélményt és ez miatt kevesebben játszanak az nem tesz jót a cég pénzbevételének.

Erről ennyit. várom építő jellegű válaszaitokat.
Csak azzal ne jöjjön senki hogy ez így van jól.

És jelezném attól hogy van egy óvodás aki mindenkit meg tud verni, nem tartom korrektnek hogy egy 8.-os lepofozza mert őt meg mindenki megveri a 8. -ban.

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”