Keresek egy filmet

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a My Free Zoo játékkal.
csipkebogyo

Keresek egy filmet

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2012.11.17. 11:33

Sziasztok!

Nagyon-nagyon keresek egy filmet, ha valaki tudna segíteni, annak iszonyatosan örülnék. :)

Katasztrófafilmről van szó, régebbi film, a magyar címe csak annyi volt, hogy 10,6 (azaz tízegész-hat).
A film a híres Szent András törésvonalról szól, amit sorozatos földrengések ráznak meg. A törésvonal egyre jobban szétnyílik, és a film végén az a félsziget, amin San Francisco is található, teljesen leszakad Californiáról.

Az a jelenet, ami a leszakadást mutatja, nagyon monumentális: két csapat ember áll egymással szemben a törésvonal két oldalán, párszáz méterre, jön a földrengés, a két csapat meg szépen elkezd távolodni egymástól. Közben légifelvételek mutatják, hogy szakad le a félsziget a szárazföldről, hogy áramlik be a víz a két földdarab közé, és mire vége, addigra a két csapatot egy több kilométer széles tenger választja el. Nagyon látványos :) A kutatóközpontban meg folyamatosan mondják, hogy épp hol tart a földrengés erőssége a Richter-skála szerint, és lehet követni, ahogy egyre erősödik.

Szóval nagyon jó kis film, nem olyan, ahol megjelenik egy utópisztikus szörny, és mindenkinek csak sikoltozásra futja az intelligenciájából :D

Sajnos, semmi mást nem tudok a filmről, se írót, se rendezőt, se főszereplőket, de akinek a leírás alapján ismerős, és tudna esetleg valami támpontot adni hozzá, hogy mégis hogy keressem meg a neten, esetleg adatokat (eredeti cím, megjelenés éve, író, rendező, szereplők, pár soros tartalmi leírás [hivatalos]) tudna adni, annak nagyon örülnék.

Előre is köszönöm a segítségeket!

U.i.: Van egy film, a címe Az utolsó őrjárat (Dolph Lundgren a főszereplő), ami szintén azzal kezdődik, hogy a Szent András törésvonal szétnyílik, és a félsziget leszakad Californiáról, de az a film azzal kezdődik, és utána teljesen más témájú lesz. Az általam keresett film azzal végződik, hogy leszakad a félsziget!
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

Hanga

Re: Keresek egy filmet

HozzászólásSzerző: Hanga » 2012.11.17. 12:17

Szia

Kép
Kép
Kép

Van egy 2012 c. katasztrófafilm. Esetleg nem arra gondoltál?
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2012.11.17. 12:35

Megnéztem az előzetest, ez sajnos nem az. Ennyire nem katasztrófafilm :) És csak földrengés van benne, vulkánkitörés, meteoreső meg ilyesmi nincs.
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2012.11.17. 15:13

Köszi szépen, megvan, egy szervezeti tagtársam megtalálta :) 1 tizedet tévedtem a címében, a pontos cím: 10.5 - Földindulás.

Nézzétek meg, jó kis film :)
Jó játékot mindenkinek!

Vissza: “Off-Topic”