Húsvéti játék, vélemények

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
kendra77sun

Re: Húsvéti játék, vélemények

HozzászólásSzerző: kendra77sun » 2014.04.17. 07:15

Sziasztok!

Szerintem a 60 ezer csokinyúl iszonyúan sok. Anyagilag szinte lenulláztam magam, a nagy nehezen gyűjtögetett gyémántjaim is oda lettek. Az alpakának nem örülök mert már megvan, azt inkább betehettétek volna kártyarészletbe mint a kakadut. Máskor az event kijött kb 1.5 millióból gyémántok nélkül, most meg 3 millió, arról nem is beszélve hogy annyi újítás volt mostanában ( bevásárló kp, amazonas ház stb) hogy szerintem sokan nullán vannak anyagilag.

brigi72

HozzászólásSzerző: brigi72 » 2014.04.17. 07:42

Sziasztok!
Arra jutottam, hogy tulképp csak építő kritikát vártok.
Ha, nagyon fel vagyok háborodva, akkor az nehezen megy. A véleményemre nem vagytok kiváncsiak.
A példa-hozzászólás találó, mivel ez a játék kezd nagyon vásárlásközpontú lenni.Kár belevenned, hogy rondák a díszek, mert nem az a zavaró, ha nem sikerül tökéletesre egy kerítés.
Nagyon sokan vásárolnak gyémántot körülöttem, megtehetik. Tudom, ők tartják fent a játékot és én a potyázó csak ezért lehetek itt. Egyszer tudtam csak venni--szülinapomra ezt kértem.
De minek? Ezerrel gyűjtöttem a pénzem és gondolva az előző, szintén túlkalibrált szépséges jácint arára, bíztam abban most elérhetem a fődíjat, háát nem!
Majdnem 2 éve játszom itt. Imádom!! Mivel más szórakozásom nincs, kirángat a hétköznapokból ez a színes állatvilág. Megismerhettem rengeteg jó fej, kedves embert, értük külön hálás vagyok.Szeretem a színességét az egésznek és leginkább azt, hogy nincs két egyforma kert.
Rengeteg pozitív dolgot tudnék még felsorolni, de engem ez a túlzásba eső gyűjtögetős játék, már másodszorra, nagyon-nagyon elkeserít!!Szépek e a húsvéti díszek? Mindig azok! De, nekem most nem kellemes a zoohúsvét.
Nem baj, ha ki sem rakod amit írtam. De, továbbíthatod, hogy ez nem az az ország ahol egy játékra folyamatosan tud az ember fizetni.Legalább is nagyon sokan nem. Az én szempontomból, most belépett a reality kategóriába. És tudod, ha kevés a pénzem az életben?? Itt is ezt érezzem, hogy semmi nem elég? És nem vagyok jó tag, ha nem vásárolok? Köszönöm, hogy ---ha elolvastad! Üdvözlettel: Brigi
Nem tudom, hogy elküldtem e , ezért küldöm még egyszer, nem nyomatékosítok vele

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.17. 09:40

Brigi72 hozzászólására reagálnék, illetve úgy általában látom, hogy magyarázatra szorul, miért a szigor, nem kell itt kizárástól rettegni, egyszerűen csak megkövetelek egy színvonalat a társalgásban mindenki érdekében.

A véleményekre hogy ne lennénk kíváncsiak? Még szép, azok vagyunk. De helyes a ténymegállapítás, ez tényleg úgy van, hogy ha valaki fel van zaklatva, akkor lehet, hogy nehezen megy annak a véleménynek a megfelelő stílusban való kifejtése. Pedig pont ezt várom el, mindenki el tud számolni tízig, meg tud nyugodni, és tudja tálalni a véleményét kulturáltan is, akkor, HA akarja. Igen, mindenképpen csak építő kritikát várunk, vagy ha úgy tetszik várok én, mert én ilyen admin vagyok, mert úgy gondolom, hogy ennek van csak értelme, a kontroll nélküli össze-vissza vagdalkozásnak nincs. Nekem is van sok problémám, mégse hívok fel valami ügyfélszolgálatot, hogy jól beolvashassak szerencsétleneknek, hogy ezáltal kiadjam magamból a napi dühömet. Nem erre való egy ügyfélszolgálat, illetve nem erre való egy fórum és értelme nincs, a hasznos munkát meg csak hátráltatja.

Ez olyan, hogy nyilván mindenkinek van sok gondja-baja, olyan az ország gazdasági helyzete, amilyen, amúgy is kár ezért bárki mást bántani, mert a magyar emberek szavazzák meg maguknak az ország gazdasági helyzetét a választásokon, tehát minden parlamenti ciklusban azt kapjuk, amit magunknak kifőztünk saját felelősségünkre (ha rosszul szavazunk, együtt szívunk, ilyen egyszerű), az Upjers meg egy nemzetközi cég, pont ugyanazt a játékot prezentálja a németeknek, a vietnámiaknak, braziloknak, magyaroknak, sőt, elárulom, hogy a magyar játékosközösség messze sokkal olcsóbban szerezheti be például a vásárlással járó bónuszállatokat, mint a német közösség (amit tud a német közösség, ennek ellenére nem reklamál emiatt), tehát már így is erőn felül figyelünk a magyar sajátosságokra. De egy foknál jobban ez nem megy, nem fogunk tudni a legjobb szándék mellett se 19 verziót előkészíteni egy húsvéti játékból.
A húsvéti játék úgy lett kitalálva, hogy a kezdőbb kertek is elérhessenek valamit, de a legmagasabb szintű játékosoknak is kihívás legyen a fődíj megszerzése. Nem cél az, hogy mondjuk egy 10-es szintű kert zoo-dollárral mindent elérhessen, de miért is lenne cél? Mindenki fejlődéssel kezdi a játékát és nem hullhat minden az ölébe csak úgy (talán majd később lesz esélye megszerezni azt, amit egyszer nem tudott, hiszen a tartalmak vissza-visszatérnek a játékba). És ha hiszitek, ha nem, ezt úgy a német fórumon, mint a román fórumon szépen fogadja a játékostársadalom, pedig a két közösség gazdasági helyzete igencsak eltérő.
Nem túlzok, ha azt mondom, hogy a fórumról felhasználókat kizárni minden áldott frissítéskor (tök mindegy, melyik játék milyen frissítése) állandóan csak a magyar fórumról kell. Csak a magyar fórumon estek a játékosok egymás és az Upjers torkának, amikor éppen magas szintűeknek érkezett tartalom a játékba, csak a magyar fórumon érkezik meg bármelyik játék bármilyen frissítése után az első 3 másodpercben a menetrend szerinti "sz@rozás", csak a magyar fórumon szervez valamelyik játékos minden frissítéskor az Upjers ellen "forradalmat", mintha ez egy normális jelenség lenne, mintha tényleg az Upjers lenne a világon mindenért okolható főmumus, csak a magyar fórumon történik olyan, hogy egy fórumozó előbb bántja meg a neki önkéntesen segíteni próbáló moderátort, mint hogy megfogadná a tanácsát és kipróbálna ezt-azt, egy szóval néha egészen döbbenetes, mennyi gyűlölet tud gát nélkül hömpölyögni a magyar fórumon. Ennek bizonyára van valamiféle társadalmi oka, ami megérne egy külön elemzést, de az már nem az én reszortom. Persze más nyelvi közösségek fórumán is elmondja egy-egy felhasználó, hogy pl. szerinte túl nehezen szerezhető be a fődíj, de jellemzően nagyon barátságosan mondja el a véleményét és nem azzal a céllal jön fórumozni, hogy "ráborítsa az asztalt" a játék üzemeltetőjére, nem abból indul ki, hogy az Upjers az ő ősellensége, nem rajta akarja kiadni minden aktuális dühét, és kedélyesen elcseverészik a többi fórumozóval. És ez így is van rendjén, ennek így is kell működnie, ezt hívják vitakultúrának, amit én igenis megkövetelek egy rám bízott fórumon, mert ez mindenkinek az érdeke.

Egyébként én megértem a csalódottságot, nekem is az a privát magánvéleményem, hogy egy picit túl magasra tette a lécet a játéktervező. Ugyanakkor tudomásul kell venni, hogy egy magyar szerveren is van már 90-es szintű játékos is, tehát lehet rá számítani, hogy az ilyen időszakos játékok a játék és a játékosközösség fejlődésével nehezednek. De direkt ezért találta ki a fejlesztő úgy a játékot, hogy legyen benne alpaka is, ami nagyon sok játékosnak nincsen még meg, viszont a sarki lúdnál könnyebben szerezhető be a játékkal. De majd egyszer bizonyára a sarki lúd is visszatér más formában is, lehet, hogy éppen 3 ilyen játék múlva a sarki lúd lesz a "kisebb szintűek által is könnyebben megszerezhető állat." Tehát messze nem dől össze a világ attól, mert most éppen nehezen érhető el a fődíj. Azért fődíj, hogy nehezen legyen elérhető. Nem gondolom, hogy ez bárkinek a húsvétját tönkreteszi és emiatt tényleg szomorkodni kell, ez csak játék. Sőt, én azt szoktam mondani, hogy ha valakinek a napját a kelleténél jobban befolyásolja, hogy egy adott online játékban (mindegy, hogy Upjers-játék vagy másik fejlesztő játéka) milyen az új frissítés, akkor ott egy picit meg kell állni, el kell gondolkozni, hogy miért is játszunk, akarunk-e játszani, tényleg játsszunk-e vagy már rég nem a játékról szól a napi belépésünk.

Persze az rendjén van, hogy olyan úgy sincs, hogy mindig mindenkinek minden egyformán tetszik. Az egyiknek tetszik egy tarka kerítés, a másiknak nem, ez már csak így lesz mindig. Mikor valami tetszik vagy nem tetszik, azt nem is kell mindig leírni. Gondoljatok bele, millió dolog tetszik vagy nem tetszik nekünk minden nap, mégse írjuk le állandóan. Néha egyszerűen csak el lehet siklani egy nekünk nem tetsző kerítés felett arra gondolván, hogy másnak meg biztos tetszik, akkor most miért vegyem el a kedvét tőle? Nincs az leírva sehol, hogy neki feltétlen szembesülnie kelljen azzal, hogy nekem meg nem tetszik, ami neki igen. Nem muszáj a képébe tolnom csak azért is, hogy nem értek vele egyet, nem igaz? De ha már leírunk egy véleményt, mert ennek helye van egy fórumon, legyen az jó vagy rossz, mindig gondoljunk rá, hogy azt úgy tálaljuk, hogy a másik játékosnak ne tegyük vele tönkre a napját, ne hergeljük fel, és gondoljunk arra is, hogy azért annak az embernek a jó szándéka, aki sokat dolgozott a friss tartalmon, ne legyen kétségbe vonva. És ha lehet, szorítkozzunk a vélemény tömör közlésére, mert az meg aztán hihetetlen mértékben el tudja vinni a társalgást jellemzően rossz irányba, amikor teletűzdeljük a véleményközlésünket egész másról szóló, témába nem vágó félmondatos, és sajnos gyakran rettenetesen rosszindulatú célzásokkal. Pl. mikor valaki csak úgy odakeveri a hozzászólásába amolyan elpottyantott "megkérdőjelezhetetlen, ténymegállapító" beszólásként, hogy "mert az Upjers pénzéhes"... mégis mit tudnék erre reagálni? Neki ez 2 másodperc volt, én meg kezdhetem fél oldalas hozzászólásban magyarázni neki, hogy hogyan lehet ezeket a játékokat finanszírozni, hogy messze nem arról van szó, hogy a Bahamákon nyaralok éppen a kedves játékos pénzén, és amúgy is felesleges időtöltés az egész, mert úgyis bármit mondok, ő már meghozta az ítéletet. Amivel ráadásul félrevezet, felzaklat, felhergel másokat is. Nyilván nem tűrhetem adminként az ilyet.

Tehát nagyjából erről szólna a fórumszabályzat, nagyjából azt várnám, hogy segít nekem a közösség abban, hogy itt ne egymás torkát harapdáljuk, hanem jó közösségként kellemes légkörben, építő jelleggel beszélgessünk, legyen szó bármiről, akár egy többség által jól sikerültnek ítélt frissítésről, akár egy többség által rossznak tartott frissítésről, hibákról, új játékokról, vagy amiről éppen csak beszélgetni akarunk.

Mindig képzeljük el, hogy mindannyian emberek vagyunk, a játékos is, az admin is, de még a játéktervező kolléga is, mindannyiunknak lehetnek jobb, rosszabb napjaink, húzásaink, de azért mégis csak arról van szó, hogy cakkompakk egy közösséget alkotunk. És mind ugyanazt akarjuk, minél több és jobb játékkal játszani együtt, kellemes hangulatban.

Tehát egyszerűen csak a normálisnak nevezhető hangvételt várom el a fórumon, ez nem egy teljesíthetetlen dolog, valójában mindannyiunknak ez az alapállapota.

Aki ezzel egyetért és egy jó közösség tagjaként szeretné a közös ügyekhez hozzátenni a saját hozzájárulását például egy vélemény megfogalmazásával és nem is kérdés számára, hogy meg tudja ezt tenni mások bántása nélkül, akkor tessék bátran írni, hiszen minden visszajelzés fontos és segít a játékaink minél jobbá tételében.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

BenceZoo

HozzászólásSzerző: BenceZoo » 2014.04.17. 10:11

Sziasztok!
Nekem is lenne véleményem de bevallom őszintén nagyon hosszú lenne leírni erre sajnos most nincs időm....
Gabesz!Talán segítség lenne a kisebb kerteknek ha közzétennétek hogy milyen alkalmakkor várhatóak ilyen játékok mint pl a Húsvéti....Lenne ideje mindenkinek gyűjtögetni és talán nem érne mindenkit ennyire váratlanul ha egy magasabb összeget kell kifizetnie.Így talán nagyobb esélye lenne azoknak is megszereznie egy állatot akik nem gyémántot vásárolnak....Nem tudom van e rá lehetőség ezt megvalósítani?
Üdv
Bence
Ui:Nemsokára itt az Anyák Napja....Gyűjtögessünk vagy költekezhetünk..:):)

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.17. 10:29

Szokott lenni valentin-napkor, húsvétkor, karácsonykor, nyáron, halloweenkor.
Anyák-napjakor eddig még nem volt, szerintem most sem lesz, mert ugye ezeket a játékokat elég sok idő előkészíteni, ezért is érkeznek pár hónapos egymásutánban, de ki tudja, majd meglátjuk, mi lesz.
Az ötlet az előzetes értesítésről jó, viszont kivitelezhetetlen. Max. ennyit tudok érte tenni, hogy most elmondtam, mikor szokott ilyen játék lenni. De egyébként ez úgy van, hogy a játékfejlesztés világa néha akár az utolsó órában is mást hozhat, mint amit előtte hónapokig tervezett a fejlesztő. Néha számomra is váratlanul érkezhet valami a játékba. Máskor meg előfordulhat, hogy mégse sikerült összetenni időre a tartalmat, talán csak olyan bagatell ok miatt, mert épp lebetegedett egy kolléga, és akkor meg elmarad egy frissítés (és annak nagy visszhangja lenne, ha előzetesen meg már bejelentettem volna a dolgot).
Úgyhogy inkább csak az a biztos, ami már online van és olyankor érkezik az értesítés is.
Én azt mondanám, érdemes ezekben a játékokban mindig takarékoskodni. Bármikor jöhet bármi, amihez kell a zoo-dollár.

TIPP: privát magánvéleményem, hogy a játékban nem olyan nehéz betárolni pár millió zoo-dollárt az egyenlegre. Én úgy látom, innen madártávlatból, hogy a zoo-dollár gyakran azért nincs, mert a játékos állandóan elkölti, például olyan tenyésztési kísérletekre, ami nem is annyira fontos, így aztán állandóan max. néhány tízezernyi dollárral gazdálkodik. Pl. én úgy csinálnám, hogy 2-3 hétig rá se bagóznék a heti feladatozásra, nem tenyésztenék semmit. Máris meglenne kert fejlettségétől függően a néhány millió dollár az egyenlegen, az meg nagyon jól tud jönni.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

brigi72

HozzászólásSzerző: brigi72 » 2014.04.17. 11:19

Hát, ha ezt a szép hosszú levelet én váltottam ki, akkor nem is hiszem, hogy máskor is leírom a véleményemet.Minek?
Mivel kivehető az írásomból, úgy gondoltam ki sem kell tenni, de ez a véleményem. Most itt a húsvétosról, nem mentem bele az elérhetetlennek tűnő bővítési árakba.Amit megint nem értek, miért nincs pénzbeli megfelelője a gyémántos összegnek.
De, visszakanyarodva az aktuálishoz. Én még nem rinyáltam szerintem. Nem írogatok be naponta( azt hiszem a két év alatt 5-ször írtam) és úgy gondolom igen sok pozitív dolgot soroltam fel a játékkal kapcsolatban. Nem cseverészek a fórumon sem. A választást végképp nem értem idesorolni, mert minek? Biztos az ország véleménye tükröződik?Azért, mert van választás?
Nem gondolom, hogy befolyásoltam, felzaklattam, sértettem és korlátoztam volna mások hozzászólási kedvét és véleményét.
Bízom benne, hogy nem a levelem váltotta ki ezt a hosszú monológot.Bár valahogy azt veszem ki nekem szólt és nem értem miért? És az írástól lehülyézve érzem magamat.(Ja igen és valóban ez az 1 szórakozásom van, még ha el is gondolkodok rajta percekig). Ha igen, akkor nem ment át a lényeg és lehet, hogy ez is hosszú, nem probléma többet úgy sem írok( mint eddig sem csak ha nagyon muszáj volt).
Üdvözlettel egy játékostól, aki tisztában van vele, hogy ez egy játék. Ami, sajna gyorsan változik.

AljasGetto

HozzászólásSzerző: AljasGetto » 2014.04.17. 13:29

Gabesz írta:TIPP: privát magánvéleményem, hogy a játékban nem olyan nehéz betárolni pár millió zoo-dollárt az egyenlegre. Én úgy látom, innen madártávlatból, hogy a zoo-dollár gyakran azért nincs, mert a játékos állandóan elkölti, például olyan tenyésztési kísérletekre, ami nem is annyira fontos, így aztán állandóan max. néhány tízezernyi dollárral gazdálkodik. Pl. én úgy csinálnám, hogy 2-3 hétig rá se bagóznék a heti feladatozásra, nem tenyésztenék semmit. Máris meglenne kert fejlettségétől függően a néhány millió dollár az egyenlegen, az meg nagyon jól tud jönni.

Hehe, ezek szerint te nem nagyon játszol... :)
Most 39-es szinten vagyok, ami nem sok, de azért nagyon picinek sem érzem, már elég elég sok időt játszottam vele. Heti 1 millához napi 142 ezres bevétel kellene, nekem szerintem kb. a fele lehet meg, ha nagyon neki fekszek (= naponta 3-4x benézek, beszedem a pénzt, és rendbe rakom az állatokat is - épp most gyűjtöttem a 2.5 millás terület bővítésre, tehát pontosan tudom, mekkora küzdelem volt, és ez idő alatt gyakorlatilag nem vettem semmit)

De ez igazából nem is érdekes.
Nekem semmi bajom az akcióval, ez gyakorlatilag egy bónusz, egy ajándék a játék fejlesztőitől, és nem pedig olyasmi, ami "jár" nekünk, tehát ennek örülni kell, hiszen valamennyi ajándékot mindenki be tud zsebelni belőle!!!
Az is tetszik, hogy sokféle dísztárgy lett, és a "helytakarékos" (1 egység!) 100000-es tojás külön szimpatikus. (Sőt, némelyiket még magamtól is bent hagynám a kertemben dísznek.)
(Javaslom amúgy neked is a "remélem nem jönnek megint az automata morgók", meg a "miért a sok felkiáltójel, meg a nagybetű, meg ne íventeljünk" jellegű NEGATÍV hozzászólások helyett inkább a POZITÍV dolgok kiemelését!)

Viszont a játékosok csalódottságát saját példámon keresztül tudom érzékeltetni:
Én decemberben kezdtem játszani, akkor a karácsonyi akció nekem még nagyon drága volt (600k), de gondoltam, hogy elvileg lesz majd Bálint napi akció is, és addigra lesz elég pénzem. Hát ez nem jött be, mert váratlanul sok volt (1600k). Gondoltam sebaj, hátha csak egyszeri történet volt ez a túlárazás (tudtommal ez a külföldi fórumokon is nyomot hagyott), és majd legközelebb meglesz - addig is fejlődök, több pénzem lesz, stb, stb. Nah, ez sem jött be (3000k). Ha ez így halad, és ha idén is lesz karácsonyi akció, addigra eljuthatunk akár a nyolc számjegyű összeghez is... :lol:
Aki pedig a TIPP-edben leírtaknak megfelelően bespájzolt 1.6, vagy esetleg 2 millát, és úgy gondolta, hogy előrelátó volt - nos az most tényleg csalódott lehet.

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.17. 13:32

Brigi, nem csak neked reagáltam, hanem neked is az egyes felvetéseidre, például az ország gazdasági helyzetét te hoztad fel, nem én. Épp arról beszélek, hogy teljesen felesleges egy frissítéssel kapcsolatos véleménybe például az ország gazdasági helyzetét belekeverni. Pláne, mivel az ország helyzetét az ország népe választja meg, végképp nem az Upjers reszortja. Tehát ha nem akarod, hogy én ezt neked elmondjam egy viszontválaszban, akkor egyszerűen máskor ne keverd bele az ország gazdasági helyzetét a témába, beszéljünk arról, amiről a téma szól, a játék frissítéséről.
De ha már magadra vetted a monológot, akkor nézzük tételesen csak ez első pár mondatodat:

"...tulképp csak építő kritikát vártok." - Mert mi mást várnánk? Nem egyértelmű? Nem így a normális? Most miért kell úgy indítani a hozzászólásodat, mintha az egy rossz dolog lenne, hogy csak építő kritikát várunk?

"Ha, nagyon fel vagyok háborodva, akkor az nehezen megy." - Ez természetes dolog, az ember ha mérges, hajlamos dühösen beszólni, ezért kell elszámolni tízig és lenyugodni. Nem így a normális? Ugye, hogy így.

"A véleményemre nem vagytok kiváncsiak." - Mégis ki mondott neked ilyet? Nem azzal indítom az egész témát, hogy minden véleményt szeretettel látunk? Miért indítod a hozzászólásodat eleve úgy, ahol az Upjers ki van kiáltva valakinek, aki a játékosok véleményére nem kíváncsi, mintegy eleve megbélyegezve minket ezzel és szükségessé téve, hogy én meg eleve védekező pozícióból reagálgassak itt neked erre.

Nem neked szólt az egész egyébként, hanem úgy általában el kellett már ezt mondani, mert sajnos most is ez már a második téma a húsvéti frissítéssel kapcsolatos kibeszélésnek, mert ahogy az a magyar fórumon állandóan lenni szokott, már megint törölni kellett és már megint kellett kizárni fórumozót is. És megmondom az őszintét, rettenetesen unom és egy picit szégyellem is magam, hogy ilyen a magyar fórumkultúra. Néha szétnézek más játékfejlesztő fórumain, ott is jól megviláglik ez. Például egyszer egy kevésbé ismert játékfejlesztő oldalán a jellemzően angol nyelvű közösség 4 hetet (!) várt türelmesen egy valóban durva hiba elhárítására, anélkül, hogy bárki bárkit bántott volna. Még moderátor se volt a fórumon, mégse volt egy indulatos hozzászólás se. Míg bármelyik konkurens játékfejlesztő játékának magyar fórumán állandóan megy a gyalázkodás.

Ez márpedig az Upjers fórumain nem lesz, a jövőben még komolyabban oda fogok erre figyelni, itt lesz egy barátságos, kellemes, megértő, konstruktív közösség, ha addig élek is. Pont azért, hogy itt is egy kellemes társaságban érezhesd magad, egy közösség részének, ahol te is fontos része vagy az egésznek.
Épp arról szól amit írtam, hogy aki normálisan szeretne beszélgetni, tegye meg, aki meg nem tud két mondatot leírni mindenféle gyűlölködő megjegyzések nélkül, az ne terhelje a fórumot. Bizonyára egyetértesz velem ebben.

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.17. 13:37

AljasGetto: anyukám is játszik a játékkal, neki se fog összejönni a fődíj. Magam is úgy érzem, túl nehezen teljesíthető ez, és ugyan nem én hozom meg ezeket a döntéseket, de amit én tehetek - pl. a véleményeitek figyelését és a megfelelő illetékesekhez eljuttatását - , megteszem, én is azt szeretném, ha a következő játék könnyebben teljesíthető lenne.

zsorzsi

HozzászólásSzerző: zsorzsi » 2014.04.17. 13:43

Gabesz!
Megpróbálom leírni a véleményem remélem sikerül neked is tetsző formát választanom.
Olvasom az új húsvéti játékos véleményeket,de még mindig azt látom mintha te sem akarnád megérteni miről is írogatunk.
Ez egy nagyon jó kis játéknak indult.Kb 2 éve játszom,nem ma kezdtem.Költöttem is rá mert hát lássuk be ha nem tenném akkor megállna a játék egy bizonyos szint után.Onnantól meg semmi érdekes nem lenne benne.Nem is az a baj hogy néha költeni kell rá,mert fenn kell tartani a játékot,a készítőit.Ez eddig oké.Az indulás óta viszont kicsit elszaladt a paci a készítőkkel.Egyre drágábbak a gyémántos karámtárgyak pl.gondolok arra, hogy :erdei ól 6 gyémánt,felföldi ól 12,terra odú már 60,vízi 50,amazonas-házi vízi ól már 130gyémánt,a szárazföldi is 90.Vagy azt is írhatnám hogy a közepes terra ház 150.000-ből meg van,közepes akvárium ház 5 milla.Erre azt mondom oké összeszedem,spórolok de mikor bejön az amazonas ház, abból egyetlen kicsit vehetek amiben nem lehet tenyészteni és 190 vagy 350 gyémánt az ára a közepesnek meg a nagynak,azt erősen túlzásnak találom.Ha már ragaszkodnak a készítők ezekhez a horror árakhoz akkor a magamfajta,nem pénzes de a játékot nagyon szerető emberkének miért nincs lehetősége más úton megszerezni ezeket?Ha nekem nincs ennyim vagy nem akarok ennyit költeni egy ingyenes játékra akkor mi a megoldás?Hagyjam abba a játékot? 2 év összespórolgatott állatait,egy szép kertet,nagyon sok barátot akiket időközben megismertem?Arról nem is beszélve hogy nekem is van benne pénzem nem csak a készítőknek.Nem azt kérem minden legyen ingyen és hopp legyen is a kertben,de úgy,hogy mindennek az ára az egekbe megy és azt látom,és látják még rajtam kívül még sokan,hogy egy bizonyos szintnél itt a vége a játéknak,megrekedtünk úgy nem érdemes játszani.Szeretnék én is tovább játszani,de normális feltételekkel.A játék készítőinek azt tanácsolnám,ne sablonként minden országot ugyanúgy kezeljenek.Ez Magyarország és nem megy olyan jól nekünk mint a németeknek.Itt is szeretnek játszani az emberek,költenek is rá,de itt a takaró rövidebb.Az meg,hogy a választásnak ez lett a vége,az nem az én saram,de iszom a levét :(
Remélem sikerült normális hangnemben megírni a véleményem,nem leszek tiltva és még ki is kerül a falra.
mérgelődés mentes szép napot mindenkinek! nicesmile

Vissza: “Általános”