Ki milyen zenét szeret ? ;)

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
ssuggame

Re: Ki milyen zenét szeret ? ;)

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.12.21. 15:29

:D

meghallgattam, megnéztem az uccsó zenéket amiket hoztatok, köszi nektek :)
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.12.21. 15:31

erre elfelejtettem reagálni. Slade értem, sajnálom hogy több játékot nem csinálnak meg jól, gondolom ahogy telik az idő azok is majd egyre jobbak és jobbak lesznek.

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Slade

HozzászólásSzerző: Slade » 2013.12.21. 20:26

Ami már el van cseszve, az javítva is sz*r marad. Szerintem... :roll:
Most lehet velem van a probléma, de nekem eddig egy marha nagy pofáraesés volt a PS3 "gerenáció", ami a klasszikusokat illeti. Az ujjak meg. Hát nem tudom... Engem az ilyen Assasin's Creed, God of War meg hasonló "sikercímek", amikben csak eszetlenül hentelni (mészárolni) kell, azok hidegen hagynak. Az felújítások meg... Lásd Tomb Raider. De beszéljenek a képek:

Tomb Raider 2013 vs Tomb Raider Anniversary

A tragikus az benne, hogy ugyanaz a cég alkotta ezt a szennyet, ami Tomb Raider 2013 néven fut, mint amelyik az Anniversaryt, ami az eredeti Tomb Raider játék felújított változata. Ami tényleg rohadt jól sikerült, mert úgy tudott új maradni, hogy közben majdnem minden szoba felismerhető maradt a régi játékból.
Amúgy az a nagy baj a Tomb Raider 2013-al, hogy egyébként magában még egész jó játék is lehetne. Olyan Zöld Íjász (Arrow) hangulatú (amerikai sorozat ami a DC comics egyik szereplőjén alapul, de úgy egyébként nem sok köze van hozzá). Viszont minden, csak Tomb Raider nem. És engem ez az, ami baromira irritál. Mondhatnám úgy is, hogy az eredeti hangulat nyaktörése. A Tomb Raiderben (eredetileg) a lényeg a sírkamrák felkutatása, az ereklyék háttértörténetének megismerése. Eközben különböző mitikus lények és bérencek állták a főhősnő útját. A játék ezen kívül mindig tartogatott "kolosszális" jeleneteket, mint amilyen az első játékban a Tyrannosaurusszal való harc az elveszett völgyben, a másodikban a sárkány legyőzése a kínai nagyfal mélyén, a harmadikban szintén a T-Rex legyőzése volt egy csúcspont (több közül), méghozzá egy repülőgép becsapódási helyétől nem messze, a Legendben a két tengerikígyóval való kétszeres ütközet Arthur király sírjában, az Anniversaryban meg a legdurvább összecsapás talán a végén volt, Natlával (Atlantisz istennője). Meg amit én nagyon bírtam, azok az "összeesküvés elméletek" voltak. Ez alatt azt értem, hogy összekapcsoltak különböző ősi kultúrákat, amik között egyébként tényleg nagyon sok hasonlóság volt. Így lett az Anniversary (meg persze az első játék, ami alapján készült) fő témája a Peru-Egyiptom-Görögország és Atlantisz közötti kapcsolat, míg a Legendben például az Excalibur mítosz és társai kapcsoltak össze olyan helyszíneket, mint Bolívia, Anglia vagy éppen a Himalája. Arról meg nem is beszélve, hogy a játék tele volt akrobatikus ugrásokkal, jól kitalált csapdákkal, megfelelő, lőfegyvereken alapuló harctechnikával, bizonyos esetekben járművekkel... Ehhez képest az új minden jót kidobott a kukába és amit megtartott, az is halvány utánzata az eredetinek. De hát sokaknak ez tetszik. Szerintem az 50%-uk azt se tudja, milyen volt az eredeti játék, a többi meg simán hülye és nem tiszteli az eredeti játékot, mint történet, csak simán a lövöldözős-ugrálos rész miatt játszott régen is.
Szóval nekem nem jön be ez a lopakodjunk az ellenség mögé és lékeljük meg a koponyáját típusú harcrendszer, amit az új játék kínál. A Legendben például szerintem az egyik legjobb TR harcrendszer volt, ahol az ellenség vállára ugorva tudtad a levegőbe lökni magad, leszedve őt és még két társát, vagy éppen hasba rúgva tudtad lövésképtelenné tenni. Mondhattam volna az Anniversaryt is példának, ott az ellenségek rage-charge-dodge-headshot rendszere volt egy nagyon eltalát dolog. Ennek a lényege, hogy az állatot/lényt fel kellett dühíteni gyengébb lövések sorozatával ("rage"), aztán egy üvöltést követően feléd rohant ("charge"). Ekkor félre kellett ugranod ("dodge") és a megfelelő pillanatban fejbe lőni ("headshot"). Meg mi ez a hülyeség, hogy íjjal kell menni?! Hol van a karaktert kilenc játékon keresztül elkísérő, szinte névjegyévé vált dupla pisztolya, hm? Lara Croft pisztolyok nélkül olyan, mint a túrós rétes túró nélkül.
A sztori meg szerintem pocsék. Hajótörést szenved a főhősnő (Lara) és ezt követően meg kell tanulnia túlélni a szigeten (míly meglepő). Aztán szektásokkal kell küzdeni (rohadt eredeti dolog ez is), aztán valami lélekvándorlásos baromság is van benne (ez se új ötlet). Nem mellesleg ez valami japán szigeten van és valami átok is ül a helyen (ez is de meglepő)...
Viszont ami nekem a legjobban fáj, az a hozzáállás. Az új csak egy kis nyomoronc, sikeres pénzszerzési próbálkozás volt, ami sajnos bejött. Míg az Anniversary az egy tiszteletnyilvánítás volt az akkor több mint 10 éves sorozatnak. Az egész játékból sugárzott a szeretet az eredeti remekmű iránt és olyan apró részleteket is egy az egyben, de egyúttal feljavítva átemeltek, hogy attól minden rajongó szíve megdobogott. Szóval annak (meg az eredeti játékoknak) minden hibájuk ellenére volt egy olyan kisugárzása, mit semmilyen technikai újítás nem fog tudni jobbá tenni, csak lerontani.

Aztán a másik ilyen elcseszett folytatás az Armored Core-é. Erre meg már nem is fecsérelek szót... Illetve csak párat. Mert ez egyrészt nem akkora szenny, mint a Tomb Raider 2013, másrészt ez csak simán csak (nekem) élvezhetetlen. Illetve ki nem próbáltam, de képek is videók által is meg tudom ítélni, hogy nekem ez nem kell. Az utolsó AC, az Armored Core - Last Raven (a korábbiakkal nem játszottam) nekem azért volt nagy élmény, mert egy elég nehéz játék volt, nagyon alap irányításokkal. Ezért szeretem a mostani számítógépes játékot, a Primal Carnage-t is. Mert csak akkor tudsz győzni, ha jól használod a karaktered. Taktikázni kell. És ezért imádom az Armored Core - Last Ravent. Többféle mechát tudsz építeni egy-egy küldetéshez és az összeállításon és az ügyességeden múlik, helyt állsz-e. Nem azon, mennyire nyorsan nyomod meg a háromszög, kör, mittomén' milyen gombokat (mint sok játéknál)... Az új Armored Core-ok (For Answer, Verdict Day) nekem túl egyszerűnek látszanak és valahogy hiányzik belőlük a letisztultság.
'Trust is easy to destroy, but it takes time to build.'
- Qoute by Slade

"A bizalmat könnyű elveszíteni, de nehéz megszerezni."
- Idézet Sladetől

KépKép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.12.21. 20:43

Slade írta: Míg az Anniversary az egy tiszteletnyilvánítás volt az akkor több mint 10 éves sorozatnak. Az egész játékból sugárzott a szeretet az eredeti remekmű iránt és olyan apró részleteket is egy az egyben, de egyúttal feljavítva átemeltek, hogy attól minden rajongó szíve megdobogott.

hm... ezt megható volt olvasni. Az alkotók szeretete részéről is és a te részedről is, hogy mennyire és milyen szeretettel állsz hozzá dolgokhoz és itt is kitűnik hogy milyen a lelked.
Nem nagyon értek ezekhez a játékokhoz (régebben mikor még újdonságként bejött, akkor játszottunk párommal egymás szórakoztatására vagy pölö versenyeztünk meg ilyenek,de azóta félretettük) de azt gondoltam, hogy itt is csak a pénzszerzés a lényeg ahogy minden másnál, az, hogy tisztelettel álljanak dolgokhoz az számukra eltörpül és félek, ez sosem lesz másként.. :roll:
és én sem akarnék túrós rétest enni túró nélkül :roll:

Slade

HozzászólásSzerző: Slade » 2013.12.21. 21:38

Jaj, most hirtelen eszembe jutott valami a Tomb Raiderről:

Tomb Raider élmények

És kiemelném eme magasröptű, filozófikus mondatot:
"Kéééééééét Tíííííííííííííí-Rex!!!"

:lol: :lol: :lol:

(TRI az értelemszerűen az első rész, a TRII a második, a TRIII a harmadik, a TRLR az a Tomb Raider - The Last Revelation, a TRC az a Tomb Raider Chronicles, a TRaod az a Tomb Raider - Angel of Darkness, a TRL az a Tomb Raider - Legend, a TRA az az előbb emlegetett Tomb Raider Anniversary, a TRU meg a Tomb Raider - Underworld, az utolsót meg már szerintem kitalálod :D )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Slade 2013.12.22. 18:43-kor.
'Trust is easy to destroy, but it takes time to build.'
- Qoute by Slade

"A bizalmat könnyű elveszíteni, de nehéz megszerezni."
- Idézet Sladetől

KépKép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.12.21. 22:23

ááááááááááááá :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hát aki ezeket a videókat csinálja tuti nem normális :lol: :lol: :lol:

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2014.02.27. 21:19

"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Johnny Dess

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2014.04.07. 18:39

Találtam neked valamit, kofágos! :D EZT itt, no meg EZT! :D

Kép
Kép

Grendar

HozzászólásSzerző: Grendar » 2014.05.08. 18:10

Egy kis válogatás.

Az utolsó ugyan nem zene, de azért meghalgathatja aki akarja.

Bródy János & Koncz Zsuzsa- Szabadnak születtél

https://www.youtube.com/watch?v=X1wdwAwWg4A

Bródy János: Tangó LeMondó

https://www.youtube.com/watch?v=Wu-V44FUY-o

Bródy János Haggyá' má' békibe

https://www.youtube.com/watch?v=p47eLJ-KEXM

Ezek ugyanazok (Bródy János 2011)

https://www.youtube.com/watch?v=WpcgE_Ix32w

Bródy János - Lesz még egyszer

https://www.youtube.com/watch?v=dFb4FqNgo7M

Cabaret zenekar - kis ember

https://www.youtube.com/watch?v=FWAekbh0J9U

Hofi Géza 2012-ben is megmondja!!! :)

https://www.youtube.com/watch?v=LdY3vZ2hNLc

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2014.05.08. 18:26

Johnny Dess írta:Találtam neked valamit, kofágos! :D EZT itt, no meg EZT! :D

Kép

Basszus, erre el is felejtettem reagálni surprize Káoszisten ülj le, egyes...

Amúgy köszi szépen, tök jófélék, az elsőt ismertem, a második újdonság volt :) nicesmile
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Vissza: “Off Topic”