Átverések, trükközések, csalók a játékban

Ha a GYIK-ben nem találtad, itt biztosan megtalálod a kérdésedre a választ. Kérdés közzététele előtt mindig nézz be ide is!!
M4rdel

Átverések, trükközések, csalók a játékban

HozzászólásSzerző: M4rdel » 2010.03.02. 23:24

Mindenhol akadnak csalók. Olyan felhasználók, akik könnyen és gyorsan akarnak előrehaladni, ezért nem szégyellik akár társaikat átrázni, kihasználva azoknak naivitását vagy épp figyelmetlenségét, kapkodását. Előfordulhat bárkivel, hogy egy ilyen megkörnyékezné, ezért nem árt odafigyelni.

Íme néhány példa, melyek megtörténnek:

Kereskedelmi ajánlatok

- Szerződések

Legsűrűbben előforduló lehetőség a szerződések küldözgetése sokszoros áron.
Ezek nem feltétlenül átverések, lehet hogy csak valaki nem ért hozzá, vagy elírja. Mindenesetre figyeljetek oda ilyenkor, mit és mennyiért akarnak eladni. Nézzétek meg az aktuális piaci árakat, és ennek tükrében fogadjátok el, vagy utasítsátok vissza a szerződést.
Amennyiben egy felhasználótól már több ilyen szerződés is érkezett, tiltsátok le a játékost.

- Fórumos vétel

Azok sem feltétlenül akarnak átverni, akik mélyen a piaci ár alatti ajánlattal keresnek meg. Előfordulnak hirdetések, melyekben bármit átvesznek tőletek, de a megfelelő árnak még a felét sem kapjátok meg. Ugyancsak figyeljétek a piacot, nem az a cél, hogy minél hamarabb kifogyjon a polc, főleg ha többszöröséért is eladhatjátok.

Felhasználónevek feltörése

- Adatok kérése

A kertbirodalom csapata sem fórumon, sem játékon belül nem kéri a személyes adataitokat, jelszavaitokat. Ha olyan üzenetet kaptok, melyben ezek felől érdeklődnek, semmiképpen ne adjátok ki. Továbbá azonnal jelentsétek az adminok, moderátorok felé, vagy jelezzétek a http://support.upjers.com oldalon!

- Ígéretek, segítők

Előfordulhat, hogy valaki felajánl nektek segítséget beígér ezt-azt, de ehhez be kell lépnie a felhasználói fiókodba.
Pl: "tudok egy kiskaput az új kertek megszerzéséhez"
Ezzel a lehetőséggel se éljetek, helyette azonnal jelentsétek!

- Keylogger

A keylogger egy kémprogram, amely a pc használat közben lenyomott billentyűket naplózza. Ezeket általában saját részre használják, ám vannak olyan változatai, amelyek a naplózott adatokat el is küldik. Ezt a tűzfal kivédheti.

A legkülönfélébb kísérőszövegekkel küldhetnek ilyet üzenetben belinkelve.

Példák:

# Letölthető bot.
A bot egy olyan program, amely megcsinál helyetted bizonyos dolgokat, vagy akár játszik helyetted. Ez TILTOTT!
Továbbá aki ilyet akar küldeni, az nem valószínű hogy neked akar jót. Ha ilyet kaptok azonnal jelezzétek az adminok, moderátorok felé, vagy a http://support.upjers.com oldalon!

# Egyéb linkek, programok.
Csak megbízható embertől fogadjatok el ilyeneket.

Valós pénz

- Eladók, boltok

Ajánlhatnak valós pénzért árut, érmét, akármit. Ez illegális, ezért jelentsétek.

Persze van aki inkább megpróbálkozna a lehetőséggel, és él az ajánlattal.
Az ilyen üzletek módja általában az átutalás, esetleg emelt díjas sms-el való fizetés.
Lehet hogy valóban megkapjátok amiért fizettek, de könnyen előfordulhat hogy átverés áldozatai lettetek.
Jobbik eset, amikor minimál áron van beígérve az adott dolog, szerződéssel. Ilyenkor "csak" a pénz ugrott, ti meg várjátok hogy érkezzen már meg.
Rosszabbik eset amikor az áru áthelyezéséhez kiadjátok a jelszavatokat is, ilyenkor az is előfordulhat, hogy törlik a felhasználó fiókodat.

Az emberi fantázia határtalan, sokféleképpen próbálhatnak trükközni. Ha valaki megpróbál átverni, vagy esetleg már megtörtént, azt jelezzétek a fórumon, ezekkel az esetekkel ez a topic is bővülni fog. A következőkben példákat fogok felsorolni, melyeket játékosaink jelentenek be.
Legyetek körültekintőek, hogy ne legyetek áldozatok.

M4rdel

Re: Átverések, trükközések, csalók a játékban

HozzászólásSzerző: M4rdel » 2010.03.30. 17:18

A következő üzenetet küldte szét sokfelé egy volt játékosunk:

A következőképpen lehet ingyen kapni az smst. Valaki beleszerkesztett a szerverbe, és létrehozott egy olyan kódot (UPJ *********), amiről a fizetési kötelezettséget (az sms díja) megszüntette. Aki ezt tette, az egy számítógépes hacker.
Így pár nap alatt szinte bármekkora mennyiségű készpénzre tehetsz szert, én most próbáltam ki, és már 69 érmém van.
Nagyon fontos, hogy kétszer küldd el az smst, mert csak akkor küldi el az érméket (13+13 darabot)
Miután elküldted kétszer az smst, kapni fogsz egy kérdést, hogy mi a felhasználó neve, ahova küldenéd az érméket. SMSben vissza kell küldened, hogy *** ,ugyanarra a számra, ahonnan kaptad az smst, és már küldi is az érméket, amit eladhatsz a piacon 5-600 GYTért.

Sok sikert a kertészkedéshez (bár így nem lesz nehéz)
Üdv: ***

Úgy gondolta, hogy az ő azonosítóját elküldeti más játékosokkal, és majd ő begyűjti az érméket. Az elképzelés lehet jónak tűnik, de egyből jelentették is többen.
Az első bejelentés után, fél napig sem kellett már játszania.

M4rdel

HozzászólásSzerző: M4rdel » 2010.03.30. 17:21

Ezt magam kaptam egy játékostársamtól:

nekem 1100 krumplira lenne szükségem 0,01 ben
cserében adok 0,01 ben 400 körömvirágot okés?

Az általa felajánlott csere, alapból tilos a játékszabályok szerint.
Ebben az időben a krumpli kicsivel 3 gyT fölött mozgott, a körömvirág pedig 1,5 gyT környékén.
Tehát ha nem figyelek, adtam volna neki 3300 gyT-t 600-ért cserébe.
Persze ha megkapom a csereárút egyáltalán. Tehát a másik veszélye az, lehet hogy meg sem kapjuk utána a beígért terméket, elvégre nincsen róla semmi biztosítékunk, mint a másik szava.

M4rdel

HozzászólásSzerző: M4rdel » 2010.03.30. 17:41

Szöveg szia
tudok egy kis kaput amivel 1000 pontot kaphatsz óránként
csak ehhez be kéne lépnem hozzád add meg a neved és jalszvad
nem kell meg köszönni

M4rdel

HozzászólásSzerző: M4rdel » 2010.04.07. 15:56

"Sziasztok!!!

A Kertbirodalmon mostantól új szagályok lépnek érvénybe nem muszály de aki nagyobb pénzekkel akar játszani az mostantól nyithat egy új számlát mondom a fejleményeket....

Ha nyittok egy új számlát és pl:beraktok 50 gyt-t akkor az 1 héten belül kamatozik és 100,000 gyt-re nő de viszont ha kiveszed a számlárol a pénzt még a héten belül amikor felraktad akkor nem kamatozik és a pénzt amit beraktál autómatikusan visszakapod.
De a számládat autómatikusan 1 hét után letiltjuk ha nincs benne semmi.

A gyökértallér számlanyitás úgy történik hogy majd erről az account-ról szerződésben rakunk fel nektek mondjuk 6 spárgá-ért
és ti autómatikusan kifizetitek a bank autómatikusan megmondja hogy mennyi gyt-t fektessetek be az alacsonyabbaknak többet hogy több legyen a fejlődéshez de ha a nagyobb kertesek ugyan annyit akarnak akkor ők is ugyan annyit fektetnek be.

Végezetül a számlanyitás úgy fog működni hogy mindenkinek küldünk egy levelet és az vissza küld egy levelet hogy akar-e számlátnyitni vagy nem ez csak rajtatok múlik nem rajtunk.

További szép napot és jó munkát mindenkinek!!!!!!!!

A feladó természetesen nem tudta már bizonyítani, hogy ő ezt komolyan gondolta-e.

M4rdel

HozzászólásSzerző: M4rdel » 2010.04.28. 10:17

Feladó: ADMIN

Tárgy: Üdv.

Szöveg
Kedves "......"!
a Kert birodalom fő adminja vagyok.
aki futtatja ezt az oldalt.
mivel, biztosak szeretnénk lenni abba, hogy senki sem csal, mindenkinek a jelszavát, és a bejelentkezési nevét kérjük és ellenörzi a rendszer, jelszó alapján hogy ki csal.
aki nem adja meg a jelszavát, vagy csalást észlelünk, azonnal töröljük.
Ha továbbra is játszani szeretnél, 24 órán bellül küld el a jelszót nekem.
Megértésedet Köszönjük!!!

A névválasztás (ADMIN) még ötletesnek is mondható, ellenben a fogalmazás, és a helyesírás itt is botrányos. A tárgyról nem is beszélve.

Próbálkozni lehet vele, de óvatosan. ADMIN csak az első bejelentésig volt a kertbirodalom játékosa.

M4rdel

HozzászólásSzerző: M4rdel » 2010.05.08. 05:41

Szia M4rdel szeretnénk a kertedet a vírusoktól
megvédeni ad meg az ID Passvord ,hogy védve legyen kerted.

Ezt személyesen, én kaptam "kertész egyesület" témával ellátva.
Itt megdőlt a tévhitem, miszerint akik ilyenekkel próbálkoznak, azok valamelyest jártasak a játékban, és annak fórumán. Azért pont egy moderátornál bepróbálkozni? De hát jó, ő kamikaze pilóta akart lenni kiskorában.

Az ötletesség a témaválasztásnál kimerült. Helyesírás, írásjelek használata itt sem az igazi.

A támogatásnak szombaton kb 07:00-kor írtam, a felhasználó zárolásáról kapott értesítőt 08:49-kor kaptam meg.
Ez megint nem érte meg neki.

Vissza: “GYIK II. - Nem hivatalos, de roppant hasznos GYIK-kiegészítés”