Deko avagy Dekor pontokról bővebben

Ha a GYIK-ben nem találtad, itt biztosan megtalálod a kérdésedre a választ. Kérdés közzététele előtt mindig nézz be ide is!!
Anonymous

Deko avagy Dekor pontokról bővebben

HozzászólásSzerző: Anonymous » 2010.02.24. 15:27

Mi az a Deko?
Vakondvölgye Barkácsáruházában dísztárgyakat lehet vásárolni. Ezek adják a Dekorációs pontokat, ezt jelöli a játékban a Deko. Ezek a díszítő elemek a kertedben (a növényekhez hasonlóan) bárhol "elültethetők" és "leszüretelhetők"; szépítheted velük a kertedet és ezzel a dekorációs pontjaidat növelheted. (Vedd figyelembe, hogy elültetésükkel csökken a beültethető mezők száma).A Deko tárgyak többsége a piacon is megvásárolható.

Hogyan kell telepíteni a dekorációs elemeket?
Ez pontosan ugyanúgy történik, mint a növények esetében. A kiválasztott deko-elemet a megfelelő helyre kattintva már telepítetted is.

Hogyan távolíthatom el a dekorációkat?
Az Aratósegéd csak a beérett növényeket aratja le, a dekorációkat békén hagyja.
A dekorációs elem elhelyezése után 24 óráig nem lehet elmozdítani azokat. Ha 24 óra elteltével úgy döntenél, hogy átrendeznéd a kertedet, vagy nincs már rájuk szükséged, akkor a sarló ikonra kattintva (Betakarítás funkció) a dekorációs elemeket egyesével eltávolíthatod. Ekkor a deko-elemek a polcodon jelennek majd meg. (Figyelem! A növényekkel ellentétben a polcon 2 helyet foglalnak.)
Ezután ezeket a növényekhez hasonlóan bármikor újra elhelyezheted a kertedben - vagy akár el is adhatod.

Hogyan kapom a dekorációs pontokat?
A deko-pontokat a kertedben éppen látható díszítő elemekért járó pontok összessége adja. A Súgó / Dísztárgyak pontjában levő táblázat alapján válogathatod össze őket. Fontos megjegyezni, hogy eltávolításukkor az értük járó pont levonásra kerül és újratelepítéskor a pontok az éppen aktuális pontszámodhoz adódnak hozzá.

Miért jó, hogy sok Dekorációs pontom legyen?
A kertedhez érkező kis ajánlattevő törpék (továbbiakban: vásárlók) számát növelheted velük. Minél szebb a kerted (azaz minél több dekorációs pontod van) annál több vásárló látogatja meg a kertedet.
Alapesetben 24 óra alatt 4 vásárló érkezik a kertedhez. Ha pl. eléred a 100 pontot, akkor +1 érkezik naponta.

Tovább is növelhető a dekorációs pont, és számuktól függően így változik a napi vásárlók száma (Súgó - Deko-pont/vevő):

0 - 99 pont 4 (vásárló)
100 - 199 pont 5
200 - 299 pont 6
300 - 499 pont 7
500 - 799 pont 8
800 - 1.199 pont 9
1.200 - 1.699 pont 10
1.700 - 2.299 pont 11
2.300 - 2.999 pont 12
3.000 - 3.799 pont 13
3.800 - 4.699 pont 14
4.700-tól felfelé - napi 15 vásárló érkezik a kertünkhöz.

A dekorációs pontok összeadódnak, ha több kertem van?
Nem. Minden kert külön-külön számít. Így a naponta érkező vásárlók száma is más lehet kertenként.

Melyik dekoráció a jobb?
Általában az olcsóbb és több dekor-pontot adó. De nézd át bátran a listát a Súgó / Dísztárgyak pont alatt.

A madárijesztő hol vásárolható?
Nem akarunk titkokat felfedni... ezért erről csak annyit, hogy nem a Barkácsboltban juthatsz hozzá :)

Ezek a deko-elemek nagyon drágák, megéri beszerezni őket?
Ezt mindenki döntse el maga. A Súgó / Dísztárgyak pontjában láthatod az összefoglaló táblázatot, hogy melyik mennyibe kerül, mennyi helyet foglal a kertedben és mennyi dekorációs pontot ad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Banyanya 2010.10.08. 18:27-kor.
Ok: Aktualizálás

Anonymous

Re: Deko avagy Dekor pontokról bővebben

HozzászólásSzerző: Anonymous » 2010.03.06. 09:10

Kis sorbarendezéssel itt vannak a dekorációs tárgyak aszerint, hogy mennyire értékesek Pont/mező arányban (Zárójelben írtam tizedeket levágtam)

Név - Bolti ára - Mezőszám - Dekor pont - (pont/mező arány)

Kép

Ogerg küldött egy kiegészítést, ide beillesztem. Köszi!
ogerg írta:Szia, én kiszámoltam a a gyík II-be a dekopontos részhez a gyt / 1 dekopontot
Így küldöm, ezzel is tudod színesíteni azt a feltöltött táblát

Ülősarok 696,96 gyt/1deko
1 sz járda 300
1 sz kút 312,38
1 sz pavilon 300
2 sz járda 300
3 sz kút 300
2 sz pavilon 300
3 sz járda 300
3 sz pavilon 300
4 sz járda 300
csúszda 1503,76
díszkő 428,57
fagolyó 333,33
kőkereszt 1175
zen-kert 800

Remélem még használhatóbb lesz ettől a táblázat
Az érméset nem számoltam ki hiszen az evidens, hogy más kapal alá tartozik

Seth
Kapcsolat:

Re: Deko avagy Dekor pontokról bővebben

HozzászólásSzerző: Seth » 2011.01.13. 20:23

FRISSÍTÉS, Menoo érdeme!

Kép
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Vissza: “GYIK II. - Nem hivatalos, de roppant hasznos GYIK-kiegészítés”