Vénusz légycsapója /Dionaea muscipula/

Kertészkedéssel kapcsolatos kérdésed vagy tipped van? Tanácsra van szükséged szobanövénnyel kapcsolatban? Itt tedd közzé!
rendik

Vénusz légycsapója /Dionaea muscipula/

HozzászólásSzerző: rendik » 2010.03.10. 22:16

Tegnapi nap folyamán valóra vált egy régi vágyam, és sikerült beszereznem 1 Vénusz légycsapója növényt.
Mivel eléggé ritkán látni, és még ritkábban kapható, legalábbis én még nem találkoztam vele így azonnal megvettem.
elég kicsike még, csak egy 9cm átmérőjű cserépben van, majd megnő.
már alig várom a tavaszt, hogy előbújjanak a bogarak :lol: 8-)

Jassal

Re: Vénusz légycsapója /Dionaea muscipula/

HozzászólásSzerző: Jassal » 2010.03.11. 11:39

Vénusz légycsapója???
Az milyen növény? Virága van? Mekkorára nő meg? Honnan származik? Különleges igény?
Ne csak csepegtesd az infót! Mindent tudni szeretnék :D ! (Bosszantóan széles az érdeklődési köröm sajna ;) )
Mindannyian gömbbé vagyunk teremtve, akkor is, ha csak egy palacsintányit hagyunk megvalósulni belőle.

rendik

HozzászólásSzerző: rendik » 2010.03.11. 16:52

Bizony ;) ez egy igazán különleges növény a kis drága.

"A Vénusz légycsapója (Dionaea muscipula) a szegfűvirágúak (Caryophyllales) rendbe és a harmatfűfélék (Droseraceae) családjába tartozó faj."
-forrás wikipédia-
Van virága szegényke bele is pusztulhat ha virágzik :(
Pontosan nem tudom mekkorára nőhet meg, de remélem jó nagy lesz majd ha megnő.
Származási helye OBI, bár azt olvastam, hogy már csak szabadon Észak- és Dél-Karolinában található meg.
Különleges igény, főleg Rovarok-Bogarak, növényhez képest szerintem ez egy nagyon nagyon különleges igény, mivel elfogyasztja őket, bár egyszerű virágföldbe se lehet ültetni. Ezt is olvastam, tőzegmentes föld kell neki, meg rengeteg eső víz.
Szerintem ez egy igazán különleges növényke.

itt van pár kép amit találtam a virágról:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/02/Dionaea_muscipula_bluete.jpeg/800px-Dionaea_muscipula_bluete.jpeg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d6/Dionaea_muscipula_flower_2.JPG/750px-Dionaea_muscipula_flower_2.JPG

és maga a növény ez az enyém:
--- http://img684.imageshack.us/i/nokiateldnes058.jpg/
--- http://img502.imageshack.us/i/nokiateldnes057.jpg/

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2010.03.11. 17:41

Szia rendik! előástam a szakirodalmat abban azt írják a növénykéd magassága kőkemény 10 cm., a térigénye 30 cm., min. 5 C fok kell neki, szűrt fény és nedvesség. Azt tudd,hogy a pangó vizet nem szereti.
" Örökzöld, rovaremésztő növény, a levele: rozettában álló, kevés, kiterült, belül rózsás árnyalatú tőlevél. A levelek szélén merev serteszegély áll szét, a főér érintésekor a két lemez összezárul."

Hát egyenlőre ennyit találtam róla. Még annyit télen ha szellőztetsz nem szereti a hideget, szerintem nagy kihívást találtál, mert elég kényes növény, amellett hogy viszonylag ritka is.
Remélem olyat mondtam amit még nem tudtál és ezáltal segíthettem egy kicsit.
Szundi új kertje

rendik

HozzászólásSzerző: rendik » 2010.03.11. 19:05

Köszi, csak azt nem tudtam, mekkora lesz ha majd megnő.
Mivel a talajon terül szét, ezért nem is számítottam nagy magasságra. Azt a 10 cm-et is akkor mérhették amikor virágzott, mivel a virágjait, elég magasra növeszti, nehogy a beporzó rovarok a saját csapdájába essenek.
Az üzletbe volt olyan növény ami éppen virágzott, de azt nem akartam megvenni, mert látszott rajta, hogy nem tetszik neki a dolog. 30 cm-esre, ha szétterül, az már elég szép lesz ezt még nem tudtam.

Amúgy igen, eléggé kényes, de remélem beéri azzal ami van. Én kiraktam az ablakba, megfázni csak nem fog ma is esett még a hó itt Miskolc környékén, így a fűtés még mindig megy.
Tervezem, hogy beugrok holnap, veszek két tücsköt, ha azokkal elbánik, akkor mindent túlél majd :lol:

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2010.03.11. 19:46

nem lesz az a két tücsök kicsit nagyocska a növényednek? meg szerintem elég zajosak is. Én vagy egy hétig üldöztem a lakásba mire megtaláltam, mondhatom okozott némi felfordulást.
De legyen szerencséd és éljen soká a növénykéd. :P
Szundi új kertje

rendik

HozzászólásSzerző: rendik » 2010.03.11. 19:52

Majd kis tücsköt kérek az eladótól 1db/10ft aztán meg majd csak óvatosba adom a növénynek :D

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2010.03.11. 19:55

pozitív vagy ez tetszik :lol:
Szundi új kertje

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2010.03.11. 20:22

akkor ajánlok egy másik növényt az is húsevő, a kancsóka, de ehhez hogy bármi okosat mondjak róla kicsit ásni kell az emlékekben, meg a szakirodalomban.Azt hiszem vagy inkább úgy rémlik az nagyobbra nő, legalábbis felfelé-
Szundi új kertje

Vissza: “Törpkertészek egymás közt”