Minigolfos frissítés - vélemények

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Gabesz

Minigolfos frissítés - vélemények

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.03.27. 11:37

Itt beszélhetitek ki (természetesen a fórumszabályzat megtartása, ill. baráti hangvétel mellett) a minigolfos frissítéssel kapcsolatos véleményeiteket.
Mivel a frissítés után az élő szerveren nem várt hibák jöttek ki, ezek inkább a hibabejelentő rovatba valók, javaslom, hogy inkább a frissítés tartalmi részére koncentráljatok, hogy kinek mi tetszik és mi nem, és így tovább.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

barbanya54

Re: Minigolfos frissítés - vélemények

HozzászólásSzerző: barbanya54 » 2014.03.27. 11:46

Szerkesztve fórumszabályzat be nem tartása miatt.

Kérlek, próbáld meg újra elmondani, amit szeretnél, de úgy, hogy ne legyen benne nagybetűs "ordibálás", sok-sok-sok nyomatékosító felkiáltójel (szintén felesleges ordibálás az internetes etikett szerint), illetve azt írd le, hogy mi tetszik, mi nem tetszik, baráti stílusban, köszönöm!
Gabesz

Bogya

HozzászólásSzerző: Bogya » 2014.03.27. 12:08

Maximálisan egyetértek. Rossz a koncepció, hibás a megvalósítás, tesztelés nélkül lett élesítve.
Az egészet vissza kellene vonni.

barbanya54

HozzászólásSzerző: barbanya54 » 2014.03.27. 12:09

Sem itt, sem a másik fórumon nem válaszol senki! A mai nap befejeztem a játékot, kérlek töröljétek a regisztrációmat!
További jó játékot kívánok minden türelmes "dokinak"!
Sziasztok!

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.03.27. 12:13

MÉg egyszer leírom: a hibákat javítjuk. Nekem is van véleményem, hogy kellett volna-e még jobban tesztelni a funkciót vagy nem, de ha azon morgunk, hogy kellett volna, attól még nem lesz hamarabb hibamentes a játék. Ha van még hibajelenség, a hibajelentések rovatába kérem leírni, ha pedig nincs, akkor itt a funkcióról magáról tessék beszélgetni, a felesleges morgást és toporzékolást kérem sürgősen befejezni, mert nem tudom sokáig tolerálni, vannak más játékosok is, akik szeretnének nyugalomban fórumozni. Köszönöm a megértést!
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Dryce

HozzászólásSzerző: Dryce » 2014.03.27. 12:19

Nekem nem tetszik ez az újítás. Sem tartalmilag, sem formailag, sem. másképp.
Tartalmilag elhibázott dolog, amikor olyan doktor érkezik a kórházba, akivel nem lehet ott semmit se kezdeni. Ez lehet azért mert nincs olyan kórtermem, vagy mert nem értem el azt a szintet, hogy megvegyem a kórtermet. Ráadásul az orvoseladás is átgondolatlannak tűnik. Nem csak az érdekes milyen golfpályára vágyik a doki (ez az ő baja) engem az érdekel mire tudom őt felhasználni, ez pedig nem derül ki a börzén.
Formailag sem tartom megfelelőnek ezt az újítást, mert ennek semmi előzménye nem volt, emiatt 1.000.000 hT -t költöttem az Al-Razi -ra . Nem mindegy van-e pénz az újításokra vagy nincs. Nekem most nincs, és ezért nem magamat okolom, hanem a játék fejlesztőit és üzemeltetőit.
Más szempontból sem örülök ennek fejlesztésnek. Ha szabad fejlesztői kapacitás van akkor sokkal jobb lenne, ha telefonon, tableten is játszhatnánk.
A megjelenő hibákról pedig még nem is szóltam...

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.03.27. 12:29

Dryce, te most komolyan azt várod el, hogy az üzemeltető, amikor bevezet egy új frissítést, tételesen végignézze, hogy kinek éppen mennyi hospitallérja van és csak akkor vezesse be, ha mindenkinek éppen van elég a vásárláshoz?
Ez egy böngészős játék, évek óta úgy játszható, ahogy minden más böngészős játék, azaz gyűjtögetni kell benne a dolgokra. Egy böngészős játékban meg bármikor bármi változhat, ez is benne áll az ÁSZF-ben, amit elfogadtál a regisztrációkor.
Tényleg megbocsáss, de arra neked kell számítani, hogy a játékban történhetnek változások és ha te nem szeretnél egy változáskor az új cucc árára gyűjteni, akkor neked kell úgy játszani, hogy mindig legyen tartalékod. Ezt senki se fogja tudni megtenni helyetted. Ha az üzemeltetőtől várod, hogy mindig vegye figyelembe, mennyi játékpénz van az egyenlegeden és ehhez igazítsa a frissítések feltöltését, akkor folyamatosan csalódni fogsz sajnos, ez így nem tud működni.

Megértem egyébként a csalódottságot, hiszen nekem is elvette a kedvem, hogy nem hibamentesen került fel a frissítés a játékba. De azért húzzunk már egy határt és legalább azon ne mérgelődjünk, amin tényleg nonszensz mérgelődni. Nem is igen tudom, mit vársz, hogy mit mondjak erre az üzemeltető nevében, ígérjem meg, hogy legközelebb ellenőrizzük direkt egyedül neked az egyenlegedet, mielőtt a játékba bármilyen újdonságot hozunk?

Azt is elkeserítőnek találom egyébként, hogy függetlenül a frissítés hibás voltától, azért mégis csak arról van szó, hogy frissítés jött a játékba, és ráadásul nem is kicsi. Még ha nem is nyeri el a frissítés egy játékos legnagyobb tetszését, még ha más dolognak jobban is örült volna, azért ne tegyünk már úgy, mintha az üzemeltető bűnt követett volna el és tönkretette volna a játékos játékát az új játékfunkcióval. Minden funkcióval gazdagabb lesz a játék, szegényebb soha.

Valahol ezek a megnyilvánulások inkább az öncélú csak azért is panaszkodás kategóriájába tartoznak. Sokkal jobban örülnék, ha konstruktív módon tudnánk beszélgetni együtt a témáról.

Dryce

HozzászólásSzerző: Dryce » 2014.03.27. 12:49

Ne haragudj de azt hiszem te magad nem tartod be a fórum szabályokat. Miért személyeskedsz? Leírtam a problémát. Ami abból adódik, hogy nem tudjuk előre mikor jön új fejlesztés. Nem várom el, hogy hozzám igazodjon a játék bármennyire szeretnéd ezt sugalni. Azt szeretném, hogy egy héttel előbb valamit mondanátok, hogy lesz valami újdonság. Ez nem lenne lehetetlen, hisz,ezek a fejlesztések nem pár nap alatt történnek. Nem is az kerül a fejlesztés során kialakításra ami sikerül. Csak empátiával kellene a játékosokkal törődni. Gyanítom' ez utóbbi hiánya miatt olvasok most olyanokat, hogy emberek abbahagyják a játékot.

Egyébként úgy látom nem is értetted meg amit írtam.

Stallion

HozzászólásSzerző: Stallion » 2014.03.27. 12:57

Nekem alapvetően tetszik a frissítés, egy nagy bajom van csupán vele.
Rengeteg az intenzív beteg.
Ma reggel 6 óta játszok, eddig 1 intenzíves beteget tudtam meggyógyítani, viszont 22-t ki kellett rúgnom.
Ezzel gyakorlatilag meg lettem fosztva a betegeim felétől, és gondolom, a többi 20. szint feletti játékos is hasonlóan van ezzel.
Amint megjavítják a börzét, el fog tűnni az összes beteg, és irreálisan magas árak fognak kialakulni.
Mindenesetre jónéven venném, ha jelentősen csökkenne az intenzív betegek száma, hiszen ennyit még golfedzővel és csodadoktorral sem lehet meggyógyítani.
Vagy , ami esélyesebb, tudomásul veszem, hogy ezentúl fele beteggel játszok, esetleg duplájára emelem a komfortpontokat, hogy több betegből több maradjon.
Ennyi

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.03.27. 13:09

Rendben Dryce, akkor szidjuk egy kicsit közösen az Upjerset, mert éppen akkor tett fel egy frissítést, amikor te kinulláztad a hospitallér egyenlegedet.
Ne haragudj, én megpróbáltam fentebb érzékeltetni, hogy ez nem igazán lehet egy komoly beszélgetés témája. 60 milliónál is több játékos játszik minden nap a játékainkkal és minden játékban minden frissítéskor mindig van, akinek éppen akkor nincsen rá játékpénze. De olyan is van, hogy éppen szintben nem érte még el az újdonsághoz való határt, vagy már meg is haladta. És még számos egyéb módon adódhat olyan, hogy adott pillanatban nem érinti őt az új tartalom. Megeshet, hogy gyűjtögetnie kell rá.
Ezt légy szíves fogadd el, ha a böngészős játékainkkal játszol, benne is áll az ÁSZF-ben, de szerintem egyébként is meg lehet érteni. És ugyanez ugyanígy van minden más játékfejlesztőnél.
És nem is értem, hogy miért beszélgetünk most erről, miért nem lehet egyszerűen szépen beszélgetni az új tartalomról? Te látod, hogy itt jelentkezne rajtad kívül több százezernyi másik játékos arról panaszkodván, hogy éppen nincs 225000 hospitallérja a játékban és ezért az Upjers munkatársainak fejét követeli? Én nem látok ilyet, szeretném, ha nekünk se erről kéne beszélgetni.

Az empátia az egyébként megvan, van egy csomó dolog, amiről előzetesen tájékoztatjuk a játékosainkat, de ezen a téren is az a tudnivaló, hogy bármi és bármikor változhat a játékban. Ez így működik, ezzel kell számolni, ha játszik valaki. Sokan vagyunk, minden játékosra egyformán kell gondolni. Megeshet, hogy valamit "előzetesen megpedzhetünk", de vannak dolgok, amiket pedig csak utólag lehet bejelenteni, mikor már online van a tartalom, így érvényesül az egyenlő tájékoztatás elve.

Egyszer kellett eddig a pályafutásom alatt hasonló témában érvelgetnem, amikor egyszer 1-2 játékos egy másik játékban a világ minden dühét ránk zúdította, mert az adott játékban az adott frissítés éppen a magas szintűeket érintette. Ne kelljen már hasonló színvonalú beszélgetést folytatni itt, beszélgessünk már valami olyanról, ami tényleg a frissítéséről szól. Például leírtad, hogy te jobban örültél volna, ha érintőképernyőre is alkalmassá válik a játék. Ez egy vélemény. Nekem is van erről véleményem. Beszéljünk erről. De ne keverjünk már bele olyan dolgokat, amik a kulturált beszélgetést egy mellékvágányra viszi, ahol lehet egy jót morogni a morgás kedvéért. Nem morgásra való a fórum, ha valaki mindenképp morogni szeretne, intézze el úgy, hogy ne kelljen a sok ezernyi játékosnak is látnia.

Vissza: “Általános”