Megújult fórum titkai :)

Ha kifejezetten fórummal kapcsolatos problémád van, kérjük, itt tedd közzé!
Johnny Dess

Megújult fórum titkai :)

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2015.11.18. 20:13

Sorry, de ennek muszáj volt topikot nyitnom. :lol: Kezdem felfedezni a megújult fórum szépségeit. Itt van mindjárt az első. Most akkor hány üzenetem is van, és mennyire telt meg a fiókom?

Kép

De azt hiszem, sikerült megfejtenem, hogy a 300 % telítettség valójában a max. üzenetek száma, üzenetem van 64, és ez valójában 21 % telítettséget jelent.
Aztán a másik, de ehhez nem fűznék kommentet, wáhááá.... Sose gondoltam, hogy ilyen sokszor képes vagyok az üzimet szerkeszteni, és hogy időmérő egység lettem. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kééééész vagyok! :lol: Én kezdem máris komolyan megszeretni ezt az új fórumot, épp nekünk készült! :) Ssuggi, van még tartalék diliflepnid? Oda kellene ítélni, méltó rá. :lol:
Kép

zsuzsamama

Re: Megújult fórum titkai :)

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2015.11.18. 21:52

Johnny Dess, az "aranypálma" most a Tiéd, gratulálok :P :lol: :lol:
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

Johnny Dess

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2016.02.10. 20:15

Kedves Hanga! :)
Talán még jársz erre. Az új, Portálos fórummal kapcsolatban lenne pár kérdésem / kérésem.
Először is szerintem a Gazdák egymás közt helyett inkább egy Látványkertek kellene, és oda lehetne átrakni a kerttopikokat, valamint a - kijelölt hely híján még rossz helyre másolt - játéktopikokat is a helyükre, mert kezd elég kusza lenni az Off topik rész. :roll: Nem ártana helyrerázni bennünket. Persze, csak ha van erre lehetőség, és moderátori kapacitás. :D
Aztán a kérdések. A Portálos fórumon nem lehet látni, ki van online, nincs statisztika se alul, hogy látni lehetne, épp hányan vannak fenn, vagy vendégeskednek. Így ha benézek oda, eléggé magányosnak érzem magam. :(
A privát levelező részben se szmájlik, se szerkesztőgombok, még egy fotót se tudunk átküldeni egymásnak. :( Mivel pedig nem úgy idéz válaszíráskor, mint itt, egybefolynak a mondatok, ami pl. betűszín, vagy vastagítás, dőlt betű használatával kiküszöbölhető lenne. Továbbá engem az is zavar, hogy az elküldött leveleimet sem tudom törölni, ha már elolvasta a címzett. Mert gondolom, a nagy piros iksz akkor tűnik el a végéről. Viszont más jelzés meg nincs arról, hogy látta a címzett, nincs "kimenő" rovat. Valamint az ott választható avatárok is rettenetesek, meg feleslegesek is, mert nem látom őket az üzenet mellett, ahogy itt láttam. Megjegyzem: szerencsére. :lol: Viszont ha afféle barátlistának szánták, akkor meg helypazarló, és nehezen kezelhető, egy sima névsor valahol oldalt kényelmesebb lenne. Azt sem tudom megállapítani, mennyire telt meg a postaládám. Ez így marad? :roll: :( Zavaró, rossz, primitív.
Azt meg már csak nagyon halkan merem megjegyezni, hogy az a szürkéskék-fehér kombináció nekem például rettentően szembántó. :roll:
A kérdésem az lenne, hogy terveznek valami fejlesztést a Portálos fórummal kapcsolatban, vagy úgy néz ki, ez a végleges változat?
Köszönöm! :)
Kép

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2016.02.11. 03:42

Johnny Dess írta:Kedves Hanga! :)
Talán még jársz erre. Az új, Portálos fórummal kapcsolatban lenne pár kérdésem / kérésem.
Először is szerintem a Gazdák egymás közt helyett inkább egy Látványkertek kellene, és oda lehetne átrakni a kerttopikokat, valamint a - kijelölt hely híján még rossz helyre másolt - játéktopikokat is a helyükre, mert kezd elég kusza lenni az Off topik rész. :roll: Nem ártana helyrerázni bennünket. Persze, csak ha van erre lehetőség, és moderátori kapacitás. :D

Szia

Már jeleztem az illetékesnek milyen fórumrészekre lenne szükség az új fórumon. Köztük volt a látványkertek témáié is.
Nyugodtan írd össze azokat a témákat amelyeket át akarsz helyeztetni másik fórumrészbe. Amint időm lesz, áthelyezem. Sőt ha olyanok is vannak amiket kiemeltekké akarok tenni, azt is megteszem. Folyamatosan próbálom segíteni a költözéseteket és ehhez neked is felajánlom a segítségem. Amiben tudok és amire lehetőségem van, megteszem.

Aztán a kérdések. A Portálos fórumon nem lehet látni, ki van online, nincs statisztika se alul, hogy látni lehetne, épp hányan vannak fenn, vagy vendégeskednek. Így ha benézek oda, eléggé magányosnak érzem magam. :(
A privát levelező részben se szmájlik, se szerkesztőgombok, még egy fotót se tudunk átküldeni egymásnak. :( Mivel pedig nem úgy idéz válaszíráskor, mint itt, egybefolynak a mondatok, ami pl. betűszín, vagy vastagítás, dőlt betű használatával kiküszöbölhető lenne. Továbbá engem az is zavar, hogy az elküldött leveleimet sem tudom törölni, ha már elolvasta a címzett. Mert gondolom, a nagy piros iksz akkor tűnik el a végéről. Viszont más jelzés meg nincs arról, hogy látta a címzett, nincs "kimenő" rovat.

Az új fórum valamivel kevesebbet tud, mint ez. Valószínűsítem azért, mert csak így tudták létrehozni a portálban. De ettől függetlenül használható és idővel megszokhatóvá válik számotokra is.

Nem csak a piros x eltűnéséből lehet látni, hogy elolvasták a levelet. Az olvasatlanok széle zölddel van jelölve:

Kép

Valamint az ott választható avatárok is rettenetesek, meg feleslegesek is, mert nem látom őket az üzenet mellett, ahogy itt láttam. Megjegyzem: szerencsére. :lol: Viszont ha afféle barátlistának szánták, akkor meg helypazarló, és nehezen kezelhető, egy sima névsor valahol oldalt kényelmesebb lenne.

A portálos avatarokat a portálos profillapodon, a portálos barátlistán és a csoportok felületén lehet használni. A fórumra viszont ugyanúgy kell feltölteni az avatart, mint itt.

Azt sem tudom megállapítani, mennyire telt meg a postaládám. Ez így marad? :roll: :( Zavaró, rossz, primitív.
Azt meg már csak nagyon halkan merem megjegyezni, hogy az a szürkéskék-fehér kombináció nekem például rettentően szembántó. :roll:
A kérdésem az lenne, hogy terveznek valami fejlesztést a Portálos fórummal kapcsolatban, vagy úgy néz ki, ez a végleges változat?

Azokra a kérdésekre, hogy fog-e változni az új fórum kinézete, kezelőfelülete, illetve más funkciója, nem tudok választ adni.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Johnny Dess

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2016.02.11. 06:38

Kedves Hanga! :)
A segítségedet látom és érzem. :) Hálás is vagyok érte.:)
Akkor, ha lesz "Látványkertek" főcím is, összeírjuk, hogy az Off-ból miknek kellene oda, illetve a Fórumjátékokba átkerülnie. Aztán majd ahogy időd és energiád engedi, lassan a helyére kerülhet minden.
A többivel kapcsolatban... hát, ha ez van, akkor ez van. :( Mindent meg lehet szokni, ha muszáj. :(
Kép

Vissza: “Fórummal Kapcsolatos Problémák”